Dlaczego inne zabiegi laserowe na twarz są bolesne? Wykorzystują one wysoką energię świetlną, która może powodować uczucie pieczenia, szczypania lub dyskomfortu na skórze. Im intensywniejszy jest zabieg, tym bardziej może być odczuwany przez pacjenta. Każdy ma inną wrażliwość skóry, dlatego to, co jest bolesne dla jednej osoby, może być mniej odczuwalne dla innej.
Osoby o wrażliwej skórze mogą bardziej odczuwać dyskomfort podczas zabiegów laserowych. Niektóre obszary twarzy mogą być bardziej wrażliwe na ból niż inne. Na przykład obszar wokół oczu lub ust może być bardziej delikatny i podatny na uczucie dyskomfortu podczas zabiegów laserowych. Parametry zabiegu, takie jak długość fali, energia laserowa, czas ekspozycji i technika stosowana przez specjalistę, mogą wpływać na poziom odczuwanego bólu przez pacjenta. Aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegów laserowych na twarz, specjaliści często stosują różne techniki chłodzenia skóry, np. aplikację żelu chłodzącego lub chłodne powietrze podczas zabiegu. Ponadto, możliwe jest również stosowanie miejscowych środków znieczulających, aby złagodzić uczucie bólu i uczynić zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta.
Zabiegi z wykorzystaniem żółtego, monochromatycznego światła nie wymagają jednak znieczulenia, ponieważ światło to ma wysokie powinowactwo do melaniny i hemoglobiny a bardzo niskie do wody. Dyskomfort jest minimalny, a wielu pacjentów uważa zabieg za bezbolesny. Z tego też powodu jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku młodych dorosłych i młodzieży, a także osób wyjątkowo podatnych na ból. Brak uczucia bólu podczas zabiegu pozwoli ci poczuć się bardziej komfortowo podczas procedury. Możesz skoncentrować się na relaksującej atmosferze w gabinecie, co sprzyja pozytywnemu doświadczeniu.